شهرداری نراق

پرتال موقت اطلاع رسانی شهرداری نراق

درمانگاه خیر ساز برادران فروغی به بهره برداری رسیدروز پنج شنبه مورخ 17/2/84 طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستان   و نراقیان مرکز بخصوص اطباو متخصصان نراقی آئین افتتاح درمانگاه خیر ساز  برادران فروغی در شهر  برگزار گردید . عملیات ساختمانی این درمانگاه طی دو سال و نیم گذشته با هزینه ای بالغ بر 800 میلیون تومان انجام گرفته  که بخش عمده آن را برادران فروغی ( مرحوم علیرضا و جناب آقای علی اکبر فروغی ) تامین نمودند .

در آئین  برگزاری این مراسم شهردار نراق طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از خانواده  فروغی به ویژه مرحوم علیرضا فروغی  به این نکته اشاره کرد که نراق اگر در گذشته آباد بوده و اکنون میراث به جای مانده  از این دوران نشان از جایگاه تاریخی آن دارد به برکت مردان و زنان بزرگش بوده  و آنچه که از شواهد پیدا است خیلی  در گذشته و حال حکومت ها در رونق نراق نقش ایفا نکرده اند ، لذا  اقدامات  ارزشمند جناب آقای حاج عباس معصومی در احداث دانشگاه  وچند باب مدرسه و مرحوم حاج روح الله شنتیایی در احداث درمانگاه قبلی و حفر چاه آب شرب و  اجرای خط انتقال آب و ساخت خانه برای سیل زدگان و ....   و برادران ضیایی در ساخت مرکز فنی حرفه ای  و اکنون خانواده فروغی این درس بزرگ را به همه ما می دهد که باید با غیرت و تعصب شهر عزیزمان نراق را با کمک فرزندان برومندش  بهتر از گذشته  با دستان خود بسازیم نه اینکه دنبال  شهر خوب و آرمانی و مدینه فاضله بگریدم .  کارشناسان برنامه ریزی شهری اکنون به این نتیجه رسیده اند که وسعت و جمعیت ملاک توسعه و پیشرفته بودن یک شهر نیست . نراق با پیشینه غنی فرهنگی  خود شاید به لحاظ سیما و کالبد و جمعیت شهری کوچک باشد ولی در حوزه تمدن و فرهنگ  عمقی به بلندای تاریخ 1000 ساله خود دارد .

مرادی شهردار نراق در پایان سخنان خود گفت : حاج عزیز الله فروغی نمونه کامل یک شهروند مسئولیت پذیر است که همیشه برای ما در کسوت استاد الگو و  قابل تقدیر است و ما در این سالها  از ایشان این درس را آموختیم که می شوند در نراق با همه محدودیت ها و مشکلات کارهای بزرگ انجام داد اگر توکل بر خدا  و صبر و تحمل را چاشنی کارهای خود کنیم .  

شهردرای نراق به نمایندگی از طرف همه  شهروندان  فهیم نراقی این اقدام خیر خواهانه را قدر دانسته ،  مراتب تقدیر و تشکر خود را از وراث مرحوم علیرضا فروغی و برادر عزیرشان حاج اکبر فروغی  و مرحوم حاج ماشا ا...  کمره ای و مرحوم حسینعلی طبیب زاده و خانم احمدی  ابراز  و برای ارواح درگذشتگان این خانواده ها غفران و رحمت الهی مسئلت می نماید .    

تاریخ ارسال: شنبه 19 اردیبهشت 1394 ساعت 09:57 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب
نظرات (1)
یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 13:23
قجری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
مدیر شهری مبارک باشه
حالاشم نراق ارمانشهر و مدینه فاضله است.
چی کم داره از یه شهر آرمانی؟
تعلقات خاطر آدما همیشه چون باهاش زندگی میکنه یه آرمانشهره .
ماهم از خیرین تشکر کرده و برای شادی روح در گذشتگان خیر فاتحه ای نثار میکنیم.
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد