شهرداری نراق

پرتال موقت اطلاع رسانی شهرداری نراق

سهم شهر نراق از مالیات بر ارزش افزوده شهرستان

براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده ، واحد های تولیدی  ، اصناف و ارائه دهندگان خدمات در قبال ارائه خدمت در زمان فروش کالا یا ارائه خدمت 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از خریدار دریافت و در چهار دوره سه ماهه به حساب اداره دارایی محل خدمت یا فروش کالا  واریز می نمایند .

طبق قانون اداره امور مالیاتی موظف است در پایان هر فصل سه درصد سهم عوارض شهرداریها و دهیاریها از 9 درصد وصولی را  به حساب آنها واریز نماید .

طبق اعلام اداره  امور مالیاتی شهرستان دلیجان وصولی مالیات بر ارزش افزوده  سال 93  شهرستان دلیجان تقریبا

شش میلیارد و هفتصد میلیون تومان بوده که از این رقم

پنج میلیارد و یکصد میلیون تومان سهم شهرداری دلیجان ،

سیصد و هفتاد و شش میلیون تومان سهم شهرداری نراق

و یک میلیارد و دویست میلیون تومان سهم  کل روستا های بخش مرکزی شهرستان بوده است . 

غلامحسین فلاح قالهری مسئول اداری مالی شهرداری نراق با اعلام این خبر افزود تنها 19 درصد از درآمد های شهرداری نراق در سال 93  از راه مالیات بر ارزش افزوده بوده و به دلیل اینکه نظام توزیع این اعتبارات بر مبانی جمعیت  شهرها مطابق با سرشماری سال 85 می باشد متاسفانه سهم ناچیزی از این مبلغ به نراق  تعلق می گیرد .

ایشان افزود در ادامه افزود : نمایندگان مجلس باید در زمان بازنگری قانون برای این موضوع فکری اساسی بکنند وگرنه اجرای قانون به این شکل مساوی است با خالی شدن روستا ها و شهر های کوچک از جمعیت .سیاست های کلان کشور توجه به مناطق محروم ، روستا ها و شهر های کوچک است تا فشار جمعیت در کلان شهر ها کنترل شود ولی روح حاکم بر قانون مالیات بر ارزش افزوده به این شکل روز به روز به عمق این شکاف خواهد افزود .

ایشان در پایان گفت: شهرداری نراق توانسته با انظباط مالی و اجرای پروژه های عمرانی به صورت امانی و کاهش هزینه های جاری بخصوص در بخش نیروی انسانی سهم اعتبارات عمرانی در بودجه شهرداری را در سال 93  تا 67 درصد افزایش دهد که نشان از عملکردمطلوب مالی دارد ولی شهروندان محترم  هم باید این واقعیت را بپذیرند که  فعلا 80 درصدازدرآمدهای شهرداری نراق به صورت مستقیم به پرداخت عوارض املاک و مستغلات آنها وابسته است که اگر آن را به موقع پرداخت نمایند قابل برنامه ریزی و هدف گذاری است .  


تاریخ ارسال: یکشنبه 14 تیر 1394 ساعت 12:42 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب
نظرات (2)
شنبه 10 مرداد 1394 23:21
پیام دلیجان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام و عرض ادب و احترام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز، نظر به اطلاع رسانی بهتر اخبار شهرستان دلیجان و بخصوص اخبار مربوط به شهر نراق به مردم شهید پرور این شهر خواهشمندم نام پایگاه خبری، تحلیلی پیام دلیجان را در قسمت پیوندهای شهرداری شهر نراق لینک نمائید. پیشاپیش از حُسن توجه شما کمال تشکر و قدردانی را دارم.
پاسخ:
سلام . درخواست شما انجام شد . موفق و موید باشید
شنبه 20 تیر 1394 21:59
نراقی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
بی عدالتی نیست این تقسیم مالیات؟؟؟؟؟؟
پاسخ:
سلام جناب نراقی. چرابه نظر ما هم این مدل از تقسیم بی عدالتی است که آن را با قانون توجیه و تفسیر می کنن. قانونی که در مجلس مصوب شده و الان در حال بازنگری است و نمایندگان مجلس اگر بخواهند جلوی مهاجرت از روستا ها و شهر های کوچک گرفته شود باید آن را اصلاح کنند .
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد