شهرداری نراق

پرتال موقت اطلاع رسانی شهرداری نراق

طرح ایده شهرسازی اسلامی نراق در مجمع جهانی

ایده شهرسازی اسلامی نراق در مجمع جهانی مورد استقبال قرار گرفت

خمین – ایرنا – شهردار نراق گفت: ایده شهرسازی اسلامی شهر تاریخی نراق در ارتباط با سبک معماری شهری که تضمین کننده کمال انسان در دنیا و آخرت است در مجمع جهانی شهرداران شهرهای اسلامی مورد استقبال قرار گرفت.

محمود مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توجه به دو عنصر جسم و روح در شهر سازی اسلامی و ساختن شهرها به گونه ای که انسان را در دنیا و آخرت به سوی کمال سوق دهد از جمله پیشنهاداتی بود که از طرف شهر نراق به مجمع جهانی ارائه شد.
وی اظهارکرد: در این مجمع شهردار نراق با طرح موضوع شهر سالم در گرو داشتن شهروند سالم است ویژگی هایی را که باید یک شهر اسلامی داشته باشد نظیر امنیت، اخلاق اسلامی و توسعه پایدار، ارائه کرد.
وی بیان کرد: توسعه ای که بر پایه فرهنگ، تاریخ وسبک زندگی ایران اسلامی تعریف شده، به جای کمیت طول و عرض شهر و تعداد ساکنان آن به کیفیت و دارا بودن شاخص های لازم توجه دارد.
مرادی بیان کرد: حضور در این اجلاس بین المللی و شرکت در سومین کنفرانس جهانی شهرهای اسلامی که ششم و هفتم مرداد امسال در وین برگزار شد فرصتی ارزشمند برای معرفی شهر تاریخی نراق، فرهنگ غنی شیعه و شخصیت های برجسته آن از جمله فاضلین نراقی بود.

برای مشاهده اصل خبراینجا کلیک کنید

تاریخ ارسال: یکشنبه 22 شهریور 1394 ساعت 13:17 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب
نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد